Kategorija: Valdybos pranešimai

  • Valdybos posėdis

    Valdybos posėdis

    Sveiki,

    Greitu metu vyks valdybos posėdis. Tęsiant tradicijas – galime užduoti klausimus el.paštu: admin@sodzius4.lt.

    Pageidautina el. Pašte nurodyti savo kontaktus ir gatvę.

  • Valdybos posėdžio protokolas

    Valdybos posėdžio protokolas

    SODININKŲ BENDRIJOS „SODŽIUS-4“ VALDYBOS POSĖDŽIO

    PROTOKOLAS NR.01

    VILNIUS

    2020.10.15

    Dalyvauja valdybos nariai: A.Molis, E.Morkevičius, L.Kuralavičienė, B.Braziulienė

    Nedalyvauja S.Klusaitė dėl pateisinamų priežasčių.

    Darbotvarkėje:1 . Sodininkų bendrijos nario A.Perecko gauto paklausimo svarstymas.

                               2.Valdybos darbo organizavimo principų aptarimas.

                               3.Kiti klausimai.

    1. Valdybos pirmininkas  A .Molis informavo kad gautas sodininkų bendrijos nario A.Perecko raštiškas paklausimas bendrijos valdybos nariams buvo išsiuntinėtas valdybos nariams susipažinimui. Valdybos nariams posėdžio metu  buvo pateikta dokumentų ir gautų atsakymų į paklausimus  kopijos. Konkrečiai tai liečia ant vandens bokšto sumontuotų antenų galimai keliamo radiologinio pavojaus atliktų radiometrinių parametrų išvadas, dėl kelių tvarkymo-Vilniaus savivaldybės atsakymų kopijas, dėl centralizuoto vandentiekio ir kanalizacijos sistemų projektavimo ir tolimesnių veiksmų- projektavimo sąlygų sąvado kopiją, dėl  miesto maršrutinio transporto įrengimo-savivaldybės ,Susisiekimo ministerijos dokumentų kopijas.

    Nutarta bendru sutarimu: paruošti ir išsiųsti  A.Pereckui  atsakymą raštu. Bendrijos internetiniame puslapyje patalpinti atsakymą su visomis aukščiau paminėtais gautų dokumentų kopijomis platesniam bendrijos narių supažindinimui .

    2.Dėl poilsio ir vaiku žaidimo zonos įrengimo.

    Valdybos pirmininkas A. Molis informavo kad  aikštelė įrengta sodininkų bendrijai priklausančiame sodo sklype. Jis buvo iki nenaudojamas o sodo sklypo bendrija parduoti negali. Lieka du variantai ar atiduoti savivaldybei ji privatizuoti ar panaudoti savo reikmėms infrastruktūrai gerinti. Tokiu būdu buvo bendrijos valdybos nutarta šį sklypą panaudoti vaikų poilsio zonos įrengimui. Valdyba buvo informuota kad pagal vieno bendrijos nario skundą Buvo atliktas Visuomenės sveikatos centro patikrinimas ir jokių pastabų dėl kažkokių pažeidimų iki šiol bendrijos valdyba nebuvo gavusi. Dėl tolimesnės poilsio zonos plėtros valdyba teiks pasiūlymus sekančiam visuotiniam narių susirinkimui.

    .

    3.Antruoju klausimu buvo kalbėta apie būtinybę planuoti valdybos veiklą. Nutarta kreiptis į  Vilniaus susivienijimą „Sodžius“ prašant paruošti tipinį valdybos darbo reglamentą. Kol nėra patvirtinto reglamento ,bendru sutarimu nutarta  valdybos posėdžius organizuoti vieną kartą į ketvirtį ,o esant būtinumui ir dažniau valdybos pirmininko ar kitų valdybos narių iniciatyva.

    3. Kiti klausimai. Valdyba nutarė pertvarkyti bendrijos internetinį puslapį, kitame valdybos  posėdyje kartu su puslapio tvarkytoju aptarti puslapio formą ir turinį kad jis butų paprastesnis ,informatyvesnis, plačiai naudojamas informacijos apie bendrijos veiklą  skleidimui .Tam tikslui bus dar kartą bendrijos nariams  į turimas pašto  dėžutes bus išplatinta informacija apie veiklos sklaidą bendrijos svetainėje bei prašymas nariams pateikti valdybai savo ar kitų [vaikai ,broliai, seserys] jums artimų žmonių  elektroninio  pašto adresus. Valdyba mano kad  turint kuo daugiau reikalingų  el. pašto adresų  išsispręstų  metami tam tikrų narių kaltinimai dėl informacijos trūkumo  apie valdybos ir bendrai bendrijos  veiklą.  Surinkti tokius duomenis pavesti bendrijos finansininkei.

    Valdyba nutarė peržiūrėti samdomo santechniko darbo sutarties turinį ir jo apmokėjimo sąlygas. Išreikštas pageidavimas kad santechnikas būtų atsakingas ne tik už  magistralines  vandentiekio linijas bet ir akligatviuose esančių vandens išleidimo taškų reikalingo remonto darbus.

    Valdyba rekomenduoja bendrijos nariams, kurie nori įsivesti elektros stulpuose apšvietimą, kreiptis į įmonę „ Vilniaus apšvietimas“ adresu Elektrėnų g. 1 mob. 868617097 .Norintiems tai padaryti kaip ir nutarta paskutiniame bendrijos susirinkime kompensuos 100 eurų vienai lempai.

    Valdyba svarstė kelių kadastrinių matavimų tikslingumą. Prieita išvados kad tai daryti nėra tikslinga nes visų pirma tai labai brangiai kainuoja , antra, net ir turint tokius matavimus tai nesuteikia kažkokios pirmumo teisės  reikalauti iš Vilniaus miesto savivaldybės už biudžeto lėšas tvarkyti kelius. Svarbu  kad keliai yra perduoti į savivaldybės balansą ir tik nuo to ar mes kaip bendrija norėsim prisidėti prie keliu remonto ar ne priklausys greitesnis šios problemos sprendimas.

    Valdyba nutarė kreiptis raštu  į kitas gretimas su mūsų bendrija esančias bendrijas dėl bendros infrastruktūros  objektų išlaikymo, aptarnavimo, panaudojimo išlaidų padengimo. Jei dėl vandens tiekimo toks susitarimas ir yra tai dėl kitų objektų-ne. Keliai, bendrijų susirinkimų  vieta prie vandens bokšto, elektros linijos, bendros poilsio ir laisvalaikio praleidimo vietos,   miesto vandentiekio ir kanalizacijos linijų tiesimas-tie klausimai  taip pat turėtų pagal poreikį apimti šiuose susitarimuose. Nutarta dėl tokio bendradarbiavimo teisinio išaiškinimo kreiptis i Vilniaus sodo bendrijų asociaciją.

    Valdyba nutarė atnaujinti bendrijos skelbimų lentas bei bendrijos  teritorijos sklypų išdėstymo schemas pagal anksčiau nustatytus padalinius. Numatyti ir skelbimo lentą su schema  Bubilo ir Žvorūnos g. sankryžoje. Peržiūrėti ir atnaujinti ar, esant poreikiui, naujai pagaminti gatvių ir akligatvių rodykles.

    Sekančiame valdybos posėdyje apsvarstyti klausimus susijusius  su naujų bendrijos nuostatų rengimu, vidaus tvarkos taisyklėmis, valdybos darbo reglamento paruošimu. Aptarti bendrijos visuotiniame susirinkime patvirtinto biudžeto vykdymą ir ateities planus galimai 3 metams į priekį kaip to reikalauja naujai priimtas Sodininkų bendrijų  Įstatymas.

                           Posėdžio pirmininkas                                                                                   A.Molis                      Sekretorius                                                                                                      E.Morkevičiu2.

  • Valdybos narys E. Morkevičius: dėl retransliacinių antenų įrengimo

    Valdybos narys E. Morkevičius: dėl retransliacinių antenų įrengimo

    Pateikiame sodų bendrijos Valdybos nario Edmundo Morkevičiaus laišką dėl retransliacinių antenų įrengimo.

    Sveiki gerb. valdybos nariai, kadangi dėl COVID 19 karantinas, susirinkti kol kas negalime, taigi turėdamas laiko pasidomėjau, o kokia gi teisinė bazė, kuri reguliuoja tą mūsų bendrijos diskusinį klausimą . 

    Retransliacinių antenų pastatymas ant vandens bokšto. Aš radau kelis teisės aktus, kurie reglamentuoja šį klausimą. Mūsų bendrijos narys A . Pereckas primygtinai reikalavo, kad pasidomėčiau, panaršytčiau GOOGLE apie tai . Jis minėjo, kad reikia gauti bent 300 ( t.y. daugiau negu pusės ) bendrijos narių sutikimą retransliacinių antenų pastatymui. LR Seimo teisės aktų bazėje radau tokį LR Telekomunikacijų Įstatymą, kuris reikalavo kad ant statinių, statant ryšio retransliavimo antenas, būtinas statinio savininko sutikimas. Bet šis Įstatymas nustojo galioti nuo 2004.05.01, kai Lietuva įstojo i Europos Sąjungą.Kitų Įstatymų, nustatančių kažkokias specifines sąlygas, retransliacinių antenų pastatymui ant statinių, nėra.

    Buvo man paminėtas ir LR daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų įstatymas. Tiesa, iki 2017 m. Įstatyme galiojo nuostata, kad statant tokias antenas reikalingas to namo bendrijos ar jos valdybos sutikimas kas, manau, praeityje iššaukė nemažai ginčų tarp gyventojų ir antenų statytojų. Matomai, ne be kažkieno pastangų, ši nuostata nuo 2017.01.01 iš šio Įstatymo irgi išnyko.

    Telefonu kalbėjausi su viena specialiste iš Visuomenės sveikatos centro, ji irgi patvirtino, kad dabar nėra jokių teisės aktų, reikalaujančių tiek daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose gyvenančių žmonių, tiek ir aplink kažkokį statinį, kaip mūsų vandens bokštas, gyvenančių bendrijos narių parašų.

    Manau, kad mano mintys turėtų būti paskleistos per bendrijos internetinę svetainę, gal tai padėtų nuimti nuo kai kurių mūsų bendrijos narių abejones dėl bendrijos valdybos veiksmų, sudarant sutartį su TELIA , dėl retransliacinių antenų pastatymo ant vandens bokšto, teisėtumo.

    Pagarbiai,
    Edmundas
    Valdybos narys

  • Valdybos atsakymas į bendrijos narių viešą paklausimą

    Valdybos atsakymas į bendrijos narių viešą paklausimą

    SODININKŲ BENDRIJOS „SODŽIUS-4“ VALDYBOS NARIŲ ATSAKYMAI

    Į VIEŠĄ PAKLAUSIMĄ.

    VILNIUS

    2020.10.15

    1. Geriamo vandens ir nuotekų įrengimo  mūsų sodų bendrijose.
    2. Kryžiokų sodų gatvių tvarkymas sodų bendrijose.
    3. Autobuso maršruto atidarymo  sodų bendrijos gatvėmis.
    4. Kadastriniai matavimai. Sklypų ribų atstatymas.
    5. Retransliacinės antenos ant vandens bokšto.
    6. Vaikų žaidimo aikštelės įrengimas.

    Kad geriau suprastume S.B. „Sodžiaus-4“ priimtus sprendimus, norima paaiškinti, kad „ Sodžiaus-4“ bendrija ribojasi su dar penkiomis sodo bendrijomis ir kai kurie klausimai gali būti sprendžiami tik kartu su kitomis sodo bendrijomis. Mūsų artimiausi kaimynai yra sodų bendrijos: S.B. „Panerys“, S.B „Žaliasodis“, S.B “Aras“, S.B. „Rugelis“. Su šiomis bendrijomis yra pasirašytas 2009 m. rugpjūčio 29 d. bendras susitarimas dėl dalių bendrijoje nuosavybės atstatymo. Taip pat mes ribojamės su S.B. „Pakalnutė“, su kuria sprendžiami bendri klausimai.

    1. Norint įrengti bendrus vandentiekio tinklus visų bendrijų vardu buvo kreiptasi į UAB „Vilniaus vandenys“ dėl išdavimo prisijungimo sąlygų. Prisijungimo sąlygos buvo išduotos 2018 09 07 Nr.PS18-2635. Gavus prisijungimo sąlygas, buvo kreiptasi į projektuotojus, kad paruoštų projektą, pagal prisijungimo sąlygas. Projektuotojai paprašė už projekto paruošimą ir suderinimą – 32500 eurų. Dalis bendrijų atsisakė mokėti, pagal proporciją (kiek sodininkų yra toje bendrijoje.) tokią didelę sumą. Mūsų bendrijai reiktų mokėti – 12.734 eurus, vien tik už projektavimo darbus.

    Šiandien bet kuris norintis sodininkas gali įsirengti miesto vandentiekio ir nuotekų tinklus. Kaip reiktų tą padaryti.

    1. Parašyti prašymą UAB „Vilniaus vandenims“ kad išduotų prisijungimo sąlygas.
    2. Gavus prisijungimo sąlygas susirasti projektuotoją, kuris galėtų  paruošti ir suderinti projektą. Šis projektas bus tik iki sklypo ribos.
    3. Turint projektą reikės paskaičiuoti darbų sąmatą ar nebus per brangu.
    4. Nuo sklypo ribos iki namo ruošiamas naujas projektas.
    5. Suderinus visus projektus jums liks sumontuoti nuotekų siurblinę ir atsijungti nuo jūsų gręžinio (jeigu jį turite). Gręžinys liks tik sodo laistymui.
    6. Viskas atliekama savo lėšomis.

    Norit gauti Europinių lėšų paramą reikia atlikti šiuos darbus:

    Išsirinkti vieną atstovą, kuris atstovautų jūsų gatvę ar akligatvį ir organizuotų visus gyventojus jūsų gatvėje ar akligatvyje, dėl visų prisijungimo prie vandentiekio ir nuotekų tinklų. Gauti iš visų gyventojų sutikimus, įforminti juos notarų biure kiekvienas turės asmeniškai ir pasirašyti bendrą sutikimą. Tai pat sumokėti negrįžtama  300 eurą mokestį.

    1.Parašyti prašymą UAB „Vilniaus vandenims“, kad išduotų prisijungimo sąlygas.

    2. Gavus prisijungimo sąlygas susirasti projektuotoją, kuris galėtų paruošti ir suderinti projektą.

    3. Dalyvauti UAB“ Vilniaus vandenų“ konkurse, kad būtų pakloti Europos sąjungos lėšomis magistraliniai tinklai jūsų gatvėje iki sklypo ribų.

    4.Suderinus visus projektus jums liks sumontuoti nuotekų siurblinę ir atsijungti nuo jūsų gręžinio (jeigu jį turit). Gręžinys liks tik sodo laistymui. 

    Viskas atliekama savo lėšomis.

    Tikiu ,kad atsiras norinčių, kurie sugebės suorganizuoti savo akligatvio prisijungimą prie vandentiekio ir nuotekų tinklų.

    Kryžiokų sodų gatvių tvarkymas sodų bendrijose.

    Kryžiokų sodų gatvių tvarkymas sodų bendrijose, tai yra duobių užtaisymas yra atliekamas savivaldybės lėšomis. Atnaujinant gatvių dangą taikoma pirmenybė tai gatvei už kuriuos remontą 50% sumos sumoka sodų bendrija. Mūsų gatvės yra priskirtos ketvirtai kategorijai, tai ir lėšos skiriamos, kaip lieka nuo kitų projektų.

    Norint atlikti gatvių rekonstrukcija reikia ruošti projektus sodo bendrijos lėšomis.

    Taip pat nėra galimybių gatvių praplėtimui, nes jau dauguma sklypų įteisinti registrų centre ir yra savininko nuosavybė. Tas turėjo būti padaryta prieš 35 metus. Pagal projektus gatvės ir akligatviai turi būti 6 metrų pločio. Kryžiokų sodų 2-oji- 8 metrai.

    Visos gatvės yra priduotos savivaldybei. Jeigu būtų nepriduotos jų niekas neremontuotų.

    Šiandieną turim suderintus projektus su savivaldybę asfalto atstatymui 50% kur dengia savivaldybė šių bendrų gatvių:

    • Kryžiokų sodų 5-oji, bet nesutinka prisidėti prie bendro projekto S.B „Panerys“
    • Kryžiokų sodų 4-oji, bet nesutinka prisidėti prie bendro projekto S.B „Žaliasodis“.

    Jeigu šie kolektyvai sutiktų tai turėtum nuostabų asfaltą kaip ir Kryžiokų sodų 3-joje gatvėje.

    Įrengus šaligatvius pagrindinėse gatvėse labai susiaurintų gatvių pravažiuojamą dalį.

    Visus gatvių rekonstravimo, apšvietimo projektus gali ruošti sodo bendrija savo lėšomis. Arba to akligatvio gyventojai pateikus prašymus atitinkamai institucijai.

    Turint akligatvio apšvietimo projektą sodų bendrija, kompensuos išlaidas kiekvienam sumontuotam šviestuvui po 100 eurų.

    Visos mūsų sodo bendrijos asfaltuotos gatvės yra apšviestos.

    Šiandien pagal projektus gatvės ir akligatviai turi būti 6 metrų pločio.

    • Autobuso maršruto atidarymo  sodų bendrijos gatvėmis.

    Nuo 2020-02-07 metų visų sodų bendrijų vardu buvo pateiktas Vilniaus miesto ūkio transporto departamentui prašymas dėl gyventojų susisiekimo paslaugų su Vilniaus miesto ar bent su Santariškių rajonu.

    Prašymas buvo išnagrinėtas ir buvo sudaryta komisija, kad įvertintų visą situaciją dėl autobuso paleidimo. Komisija nustatė tam tikrus trūkumus. Mūsų bendrija atliko mums skirtus darbus, tai yra:

    • suremontuoti Kryžiokų sodų 2-osios gatvės ir Kryžiokų g. asfaltą;
    • iškirst trukdančius transportui krūmus.

     Mes atlikome savo darbus.

    Sodų bendrijoje ,Pakalnutė“, kur turėtų važiuoti autobusas, turėtų būti vienpusis judėjimas. Kol kas gyventojai nesutiko. Kitos gretimai gatvės yra per siauros. Autobuso maršrutas buvo numatytas ratu. Tai pat gyventojai priešinasi, kad prie jų sklypo būtų įrengta autobuso sustojimo vieta.

    •  Kadastriniai matavimai. Sklypų ribų atstatymas.

    Valdyba svarstė kelių kadastrinių matavimų tikslingumą.

    Nutarta, kad tai daryti nėra tikslinga, nes:

    • tai labai brangiai kainuoja. Visus kadastrinius matavimus turi apmokėti sodo bendrija
    • net ir turint tokius matavimus tai nesuteikia kažkokios pirmumo teisės reikalauti iš Vilniaus miesto savivaldybės už biudžeto lėšas tvarkyti kelius.

    Svarbu, kad keliai yra perduoti į savivaldybės balansą, ir tik nuo to ar mes (kaip bendrija)norėsim prisidėti prie keliu remonto, ar ne priklausys greitesnis šios problemos sprendimas.

    •  Retransliacinės antenos ant vandens bokšto.

    Vandens bokštas pastatytas valstybės nuosavybės žemėje. Tai jis tik yra mūsų teritorijos ribose. Vandens bokštas pagal pasirašyta nuosavybės susitarimą priklauso visoms bendrijoms, pagal procentinę nuosavybės dalį.

    Užtikrinant geresnį mobilųjį ryšį sodų gyventojams- sodo bendrijų pirmininkų susirinkime buvo sutarta leisti TELIA ant vandens bokšto sumontuoti antenas atitinkančias visus saugumo reikalavimus.

    Lėšas naudoti centriniam vandentiekio magistralinių tinklų remontui ir infrastruktūros atstatymui.

    Papildomai buvo kreiptasi į nepriklausomą Nacionalinio visuomeninės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamentą, kad įvertintų NVS tyrimų rezultatus.

    Tyrimo išvada: Elektrinio lauko stipris, magnetinio lauko stipris, magnetinio srauto tankis ir energijos srauto tankis neviršija Lietuvos higienos normų.

    Visi dokumentai šiuo klausimu yra turimi.

    • Vaikų žaidimo aikštelės įrengimas.

     Vaikų žaidimo aikštelė yra įrengta S.B „Sodžius -4“ žemės sklype. Šis žemės sklypas yra naudojamas bendroms bendrijos reikmėm. Jo negalima nei privatizuoti nei parduoti.

    Ne visi sklypo savininkai gali įsirengti savo aikšteles. Daug jaunų šeimų atsikrausto gyventi į mūsų bendriją su mažais vaikučiais ir neturi kur nors prisiglausti, o vaikšto nesaugiomis mūsų gatvėmis. Prie aikštelės įrengimo daug prisidėjo „Žaliasodžio“ ir „Panerio“ sodų bendrijų mamytės savo lėšomis.

    Tai buvo skundžiama Nacionalinio visuomeninės sveikatos centrui. Buvo atvykusi komisija ir nustebo, kaip tvarkingai viskas sutvarkyta ir sakė, kad mes turime didžiuoti šią aikštele.

    Taip- šiai aikštelei dar daug ko trūksta. Geriamo vandens nusiplauti rankutėm, sportinio inventoriaus, krepšinio lentos, suoliukų. Manau, kad dalį pinigėlių galima bus surinkti iš tėvelių, kurie naudojasi aikštele ir dalį skirs ir sodo bendrija. Dalis pinigų buvo skirta iš išnuomoto bokšto lėšų. Kita dalis iš įsirinktų tėvelių lėšų.

    P.S. Vieniems bendrijos nariams, reikalingas autobusas, kitiems žaidimų aikštelė.

    Manome, kad viskas reikalinga. Tiesiog reikia pakantumo ir tolerancijos vieni kitiems.

    Norinčius prisidėti prie bendros veiklos- visada kviečiame. Kas, jei ne Jūs, kuriat bendriją. Ir kokia sukursim tokia ir turėsim. Visus kviečiu prisidėti!

                          

     Valdybos   pirmininkas                                                            A.Molis

     Nariai                                                                               E.Morkevičius

                                                                                                                  L.Kuralavičienė

    B.Braziulienė

                                                                                                                           S.Klusaitė